Kaza Yaptım 28

Kaza Yaptım

Merhaba arkadaşlar, bugün başıma gelen bir olayı anlatacağım. İlk kazamı yaptım ve arabamın başına ikinci kez saçma birşey geldi.

Çarşamba öğlen saatlerinde evde sıkıldığım için Akasya AVM’ye gitmeye karar verdim. AVM’de dolandıktan ve yemek yedikten sonra, Capitol AVM’ye gitmeye karar verdim. Saat 17:10 gibi yola çıktım ve her zaman olduğu gibi baya trafik vardı. Koşuyolu’ndan, Capitol AVM’ye gidecektim. Herşey Koşuyolu’nda bulunan Ceviz Ağacı’nın yanındaki yokuşta oldu.

Kaza

Araçların ilerlediği sürede, önümdeki arabanın çok arkasına girmesem de, önümdeki Hyundai aracın sahibi aracı geri kaydırmaya başladı. Tam o sırada aklıma geri vitese takıp gitmek geldi ancak hem o kadar hızlı davranamadım, hem de arkamda araç olduğunun farkına vardım. Hyundai’yi kullanan kadın sürücü, arabama çarptı.

Fotoğraflar çektikten sonra, araçları kenara çektik. Aylar öncesinde aldığım kaza tutanağı arabadaydı, tutacağı tutacakken, aslında çok birşey olmadığına ve hatta gerek kalmadığına karar verdik. Ufak tefek çizikler oluştu, plakam biraz daha yamuldu ve böbrekteki dişlerden biri kırıldı.

Kaza

Yanımda annemin olması işleri daha da zorlaştı, karşı taraf her türlü şeyi karşılayacağını söylemesine rağmen, annemin bağırıp, çağırması beni de zor durumda bıraktı. Suçunu kabul etmeyen biri veya itiraz eden biri olsaydı, benim de tavrım farklı olurdu. Ayrıca annemin bağırıp, çağırmasına rağmen karşıdakilerin sesini çıkarmaması olayın daha da büyümesine engel oldu. Aksi bir durumda, ben de sakin kalamayacaktım ve olaylar daha da büyüyecekti.

Ayrıca sokaktan geçen, olayı görmeyen bir kaç kişinin “Sen arkadan vurdun, sen suçlusun.” gibi lafları beni oldukça sinirlendirdi. Ehliyeti bile olmayan, olayı görmeyen insanların rastgele yorumlar yapması sonrası onlara sinirimi onlardan çıkardım.

Neyse en azından daha kötüsü olmadı. Ama yine de en çok koyan şey, yaklaşık iki senedir, zaman zaman tehlikeli kullansam da, benden kaynaklı hiç ufak tefek çizikler dışında hiç birşey olmadı ancak dolu ve bugünkü bu kaza canımı oldukça sıktı.

Tagged with: , ,

Bir Cevap Yaz