Hakkımda

12 Eylül 1995’te İstanbul, Kadıköy’de doğdum. Annem Rus, babam ise Türk olduğundan iki ülkenin de vatandaşıyım. Eğitimim hayatıma İcadiye İlköğretim Okulu’nda başlamışken, bir yandan da Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan basketbola, Kızıltoprak Spor Kulübü’nde başladım ve beş sene kadar oynadım.

Ortaokulda, Eyüboğlu Koleji’ne geçtim, derslerin yoğunluğundan ve ağırlığından basketbola ara vermek zorunda kaldım. Hayatımdaki en büyük pişmanlıklarından birini ise basketbola ara verdiğimden dolayı yaşıyorum. Çünkü üç sene ara verdikten sonra tekrar eski gücümü, formumu kazanmak kolay değildi. Eyüboğlu Koleji’nde zorlu ve sıkıntılı bir dönem geçirsem de, yıllar sonra lise ve üniversite hayatıma ne kadar fazla katkısı olduğunu yıllar sonra anladım. Basketbolun yerini dolduracak başka bir hobiye ihtiyacım vardı ve kayağı tercih ettim. Kış mevsimi çoğu çocuk için olduğu gibi, benim için de çok özeldi.

Lise hayatıma tekrardan Eyüboğlu Koleji’nde başlamamla birlikte tekrar Kızıltoprak Spor Kulübü’ne başladım ve takıma kadar yükseldim. Ancak kulüpte yaşadığım bazı sorunlar yüzünden takımı bıraktım ve kulüpten ayrıldım. Lise hayatımın son iki senesinde bunalmış olduğum okul hayatından kurtulmak, rahatlamak için Doğa Koleji’ne geçtim.

Bu sırada Gezi Parkı olayları başladı. Gezi Parkı sayesinde insanların ne kadar mücadeleci, istekli, cesur olduklarını gördüm ve birçok insan gibi beni de etkilediler ve dedim ki “Ben de onlarla birlikte olmalıyım. Onlar direnirken, ben evde oturamam.” Her yaştan insanlar Taksim’e savaşmaya değil, birlik ve beraberlik olmaya gidiyorlardı. Bu kadar güçlü, kalabalık bir dayanışma olacağı aklıma bile gelmezdi ama hayatım boyunca unutamayacağım.

Doğa Koleji’ne gelirsek gerçekten rahat ve eğlenceli iki sene geçirdim ama ağırlıklı olarak okulda, ders anlatmaya çalışan hocalar ile ders dinlememekte ısrarcı öğrencilerin savaşı ile geçiyordu. Doğa Koleji’nin sloganı “Müşteri Memnuniyeti” olduğu için gayet de başarılı. Çünkü öğrenciler gerçekten mutlu. Ödev yapmanıza gerek yok, sınav sorularının benzerlerini çözüyorsunuz, kopya çekiyorsunuz, kısaca her konuda serbestsiniz.

Bu sırada beş sene kayak yaptıktan sonra, küçüklüğümden beri yapmayı istediğim snowboard’a başladım ancak çok ilerletemedim. Ardından kendimi bilardoya verdim ancak kısa süre sonra tamamen eğlencesine oynamaya karar verdim. Bunun üzerine koleksiyonculuk yapmaya karar verdim ve die-cast yani model arabaların tam da bana göre olduğuna karar verdim. Küçüklüğümden beri arabalara olan ilgim gün geçtikçe daha da artıyor. Kısacası ufak ama güzel bir garajım var.

Eğitim hayatımda birçok karaktersiz, şerefsiz insan tanıdığım gibi az sayıda harika, muhteşem insan tanıdım. İnsanları zamanla tanıyorsunuz ve gerçek yüzlerini görüyorsunuz, sadece zamana ihtiyacınız var.

Ardından Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği bölümüne girdim. Üniversiteye girmeden önce herkes hazırlığın çok zor olduğundan ve çoğu kişinin kaldığından bahsedildi. Hazırlığı atlayamadım ama Advance kurundan başladım. Söylenenlerin aksine hazırlığı bir yarıyılda ve pek çalışmadan B ile tamamladım. Ardından ise yeni bir spora başlamaya karar verdim. Dövüşün iyi ve yararlı olacağını düşünerek Kazgan MMA Team’e başladım.

Uzun bir süre devam ettikten sonra spora Akasya Jatomi’de devam ettim, ancak yaklaşık 6 ay kadar sonra, salon battı ve spora ara vermek zorunda kaldım.

Bu sürede projeler geliştirmeye çalıştım ama karşıma her defasında çıkan engeller yüzünden istediğim hale getiremedim.

2017 yazında, okulumun tatile girmesiyle birlikte ilk gerçek iş deneyimimi Intercontinental Taksim Hotel’de bulunan City Lights Bar’da yaparak yaşadım. Üç aylık zorlu bir süreçti ancak acısıyla tatlısıyla bir şekilde tamamladım. Bu sırada daha önce görülmemiş bir şekilde yağan dolu arabamda büyük bir hasara neden oldu. Belki de şuana kadar hayatımda yaşadığım, en çok etkilendiğim olaylardan biriydi.

Okulun açılmasıyla birlikte mutfak dersleri almaya başladım. Açıkçası evet oldukça zor bir iş ama bir yandan o kadar da keyifli. Yiyecek-içecek sektöründe devam etmek istediğim için, bana çok şey katacağını düşünüyorum. Eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, aşçılık eğitimi de almayı düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar. 🙂

 

 

Teşekkürler;

Hüseyin Demir

Teoman Özgün

Bülent Özgün

Gülşah Keskin Çekiç

Füsun Toksöz

Filiz Uz Çakır

Penelope Uygurer

Talin Tüzüntürk

Berker Tüzüntürk

Hakan Çınar

Naci Özdoğan

Savaş Melih Uçar

Sema Göçmen Balkan

Berrin Rüzgar Bilgin

Mert Yiğit

Tayfun Deniz Altun

İlker Sonuk

Bir Cevap Yaz