Güvenliklerle Kavga Ettim 19

Güvenliklerle Kavga Ettim

Merhaba arkadaşlar başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Üç aydır aracımı İspark’ın, VakıfBank Spor Sarayı’nda bulunan otoparkına koyuyorum.

Üye olurken, otoparkın 7/24 çalıştığı söylendi ve üye olduktan bir kaç gün sonra, gece saat 3 civarlarında girerken, kimse Vakıfbank Spor Sarayı’na ait olan kapıyı açmadığı için, aracımla giriş yapamadım. Bu konuyu İspark’çı arkadaşla konuştum ve artık bir sorun yaşamayacağım, yaşadığım takdirde verdikleri stad güvenliklerinden birini arayarak, kapıyı açtırabileceğimi söyledi.

İspark

Neyse iki ay kadar sorunsuz bir şekilde geceleri giriş yapıyordum. Üç gün önce gece giriş yapmaya çalıştığımda, kimse kapıyı açmadı ve başka bir yere koymak zorunda kaldım. Olayın tesadüfen olduğunu düşünüp, bir gün sonra tekrar gece giriş yapmayı denedim ve yine kimse kapıyı açmadı. Stad güvenliğini aradığımda ise kimse telefonu açmadı. Bu konuyu İspark’çı arkadaşlara anlattım ve böyle bir haklarının olmadığını, bilerek açmadıklarını söyledi. Aynı zamanda güvenlikçi arkadaşlarla da konuştum, onlar da İspark’ın gece çalışacak bir eleman almasının gerektiğini söyledi.

Açıkça bu olay, VakıfBank Spor Sarayı yöneticileri ve İspark’çıların arasında olan bir olay. Beni ilgilendiren bir durum yok, ben üyelik paramı ödüyorum ve otoparkın 24 saat açık olduğu söyleniyor. Kapıyı açıp, kapatmak ise VakıfBank Spor Sarayı’nın güvenliklerinin ilgilendiği, baktığı bir yer, kapının kontrolü İspark’ta değil, onlarda. Aynı zamanda Beyaz Masa’yı arayarak, durumu anlattım ve şikayette bulundum.

VakıfBank Spor Sarayı

Dün gece tekrar şansımı denemek istedim, ancak daha erken saatte 00:30 gibi bir saatte gittim, çünkü kapının kapanış saati 02:00’dı. Bir iki kez kornaya bastıktan sonra güvenlik arkadaş geldi ve yönetimin aldığı bir karar doğrultusunda, kapının 00:00’da kapandığını ve içeri giremeyeceğimi söyledi. Bana verilen bir bilgi yok ve böyle bir karar alındıysa, alınacaksa bile ay sonu bunun duyurulması gerekiyor. Biz de bilip, ona göre üye olalım veya olmayalım.

Neyse güvenlik kapıyı açmaya yanaşmayınca, arabayı kapının önüne çekeceğimi söyledim, o da oraya çekemeyeceğimi söyledi. Bunun üzerine arabaya bindim ve çapraz bir şekilde otopark girişi ve çıkışını kapatarak park ettim. Arabadan indim ve yürürken, güvenlik beni bir dakika bekleteceğini, telefonla görüşme yapacağını söyledi. Kısa bir görüşme sonrası, kapıyı bu seferlik açacağını ancak, bir daha açmayacaklarını söyledi.

Bugün güvenlik arkadaşlara olayı anlatıp, kapıyı açmadıkları takdirde aynısını yapacağımı, hatta bir kaç arkadaşımı da çağırarak, girişi ve çıkışı kapatacağımı söyledim. Hatta bir kaç güvenliğe, dün nasıl açtırdıysam kapıyı, tekrar açtıracağımı söyledim. Bu durumu İspark’çılara da anlattım. Hatta İspark’ın müdürüne de bu durumu anlattım, bana otopark kullanımının kendilerine ait olduğunu ve böyle birşey yapmaya hakları olmadıklarını, olayı VakıfBank Spor Sarayı yetkilileriyle konuşup, çözeceklerini söyledi.

Gerekirse gece aracı almaya gidip, kapıyı açmadıkları takdirde, polisi arayıp, aracımın saklandığını, gizlendiğini söyleyip, şikayette bulunacağım.

Çok saçma bir olay ancak VakıfBank Spor Sarayı ile İspark arasında bir sorun yüzünden mağdur olan benim. Bakalım olay nasıl sonuçlanacak, ama şöyle birşey var, en azından üyeliğim bitene kadar yani Ocak ayının başına kadar, elimden gelen her türlü şeyi yapacağım. Sonrasında ise farklı bir otoparka üye olabilirim.

Bir Cevap Yaz